Kıyafetler Nasıl Saklanmalı?

Havaların ısınması ile birlikte kışlık kıyafetler ve ayakkabılar yerlerini daha havadar ve konforlu olan yazlık giysi ve ayakkabı çeşitlerine bırakır. Özellikle hava sıcaklığının belirgin bir şekilde artış gösterdiği bahar aylarında, yaza hazırlık olarak, kışlıklar kaldırılarak yazlıklar çıkarılır. Bu şekilde dolaplar ve gardıroplarda oluşan kalabalıklar azaltılır ve düzen sağlanır. Her işte olduğu gibi kışlıkları kaldırırken de hem giysi ve ayakkabıların zarar görmemesi hem de evde fazla yer kaplamaması için yapılması gerekenler bulunur.

Kışlıklar Nasıl Kaldırılır? Kışlıkları kaldırırken öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken konuların başında temiz olmaları ve uygun koşullarda saklanmaları gelir. Kıyafet ya da ayakkabılarınızı kaldırmadan önce yıkayarak ya da silerek temizlemeye özen göstermeniz ömürlerini uzatmak açısından oldukça mühimdir. Uygun şartlar altında giysi ve ayakkabılarınızı saklamak için birçok farklı ebat, malzeme ve kullanım şekli bulunan saklama gereçlerinden faydalanabilirsiniz.

Kışlık kıyafetlerinizi hurç, ayakkabılarınızı da ayakkabı saklama kabı yardımıyla düzenli ve güvenli bir şekilde kaldırabilirsiniz.

Kışlık Kıyafetler Nasıl Saklanır?

Özellikle kışlık kıyafetleri saklarken kullanılan saklama ürünlerinin kıyafetin dokusuna zarar vermeyecek özelliklere sahip olması gerekir. Kullanımı oldukça pratik olan vakumlu poşetleri pamuk ya da denim kumaşları saklamak için değerlendirebilirsiniz. Yün ve ipek kumaşlar için pamuk ve keten gibi hava alabilen doğal malzemelerden yapılmış hurçları kullanmanızı öneriyoruz. Bu tarz hurçlar hava akışı sağlayarak hassas kumaşlardan yapılmış kıyafetlerin küflenmesini ya da yıpranmasını önleyecektir.