BEZ TELA ÇANTA

PP nonwoven taşıma çantaları, ülkemizde de yürürlüğü 1 Ocak 2019’dan itibaren girmiş olan plastik poşet yasağıyla beraber hızla toplumda daha da fazla kabul görmeye başlamıştır.

Ücretli hale getirilen tek kullanımlık plastik poşetler ile birlikte market ve mağaza zincir müşteri için daha dayanıklı olması ve tekrar tekrar kullanılabilmesi sebebiyle tercih edilebilir birincil taşıma çantası haline gelmeye başlamıştır. Ancak halen bu konuda bazı değişik yaklaşımlar bulunmaktadır.

Bazı müşteriler ham bez çanta, kraft çanta veya file konusunda ısrarcı durmaktadır. Hacimce ve güvenlik açısından en zor kullanıma sahip olanlar arasında file çanta baş göstermektedir. Kraft çanta (kağıt:FSE serfitikalı) çanta ile PP nonwoven çanta karşılaştırıldığında ise kağıt çantaların kullanım ömrünün maksimum 2 defa alışverişe izin vermesi ve müşteri için bu durumun yıllık tüketime vurulduğunda oldukça maliyetli olması tercih edilebilirliğini düşürmektedir.

PP nonwoven taşıma çantaları bu konuda hem müşteri için daha ekonomik olması hem daha sağlam olması ve tekrar tekrar kullanılabilmesi ile cazibesini her geçen gün daha da artırmaktadır. Bunun yanı sıra çevreci olan bizler için de 100% geri dönüştürülebilir olması ve doğada az miktarda atık oluşturması ile üretimimizin temel hammaddesini oluşturmaktadır.

Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirilen ultrasonik kaynak ve tam otomasyon ile ürettiğimiz PP nonwoven taşıma çantalarımız veya tercihe göre konfeksiyon dikişle ürettiğimiz PP nonwoven taşıma çantalarımız için hem ekonomik hem sağlam hem de çevre dostu çantalar olarak ülkemizde ve dünyada binlerce zincir market ve mağaza olarak ilk tercih haline gelmiştir.